spotkania i prelekcje

Miałam okazję występować na wielu festiwalach i imprezach podróżniczych (m.in. Kolosy w Gdyni, Włóczykij w Gryfinie, Spotkania Podróżników Rowerowych we Wrocławiu, na Szagę w Poznaniu, Włóczykijki w Barlinku, Podróżnicy w Bydgoszczy).
Najbardziej cenię sobie jednak kameralne spotkania, w miejscach, gdzie bliski kontakt z publicznością przekształca monolog w rozmowę i pozwala dostrzec emocje drugiego człowieka.

ZIEMIA MUREM PODZIELONA

14 czerwca 2002 roku rząd Izraela zatwierdził plan budowy Muru Bezpieczeństwa. Tłumaczono to potrzebą ochrony obywateli przed atakami terrorystycznymi ze strony palestyńskiego Hamasu. W ciągu pierwszych 5 lat powstało ponad 450 km muru, który sukcesywnie, mimo sprzeciwu międzynarodowego, jest ciągle powiększany.

WIĘCEJ


KURDOWIE – NARÓD BEZ ZIEMI

Wśród Kurdów wielkim szacunkiem cieszyli się zawsze dengbeże, czyli opowiadacze, którzy chodzili z wioski do wioski i przynosili ze sobą baśnie i legendy. Dzielili się nimi zarówno z bogatymi, jak i z biednymi. Słuchały ich dzieci i dorośli.

WIĘCEJ


ROWEROWY DOM KULTURY

Długość linii granicznej Polski to 3511 km. Co sprawia, że ta cienka linia na mapie tak wiele zmienia w naszym życiu? Czy granica rzeczywiście określa to kim jesteśmy? A jej przekroczenie sprawia, że stajemy się kimś zupełnie innym?

WIĘCEJ


ZIMNO

Zimno atakuje niepostrzeżenie. Osłabia ciało i przytępia zmysły. Gdy pojawia się ból, jest już za późno. Dlatego trzeba być bardzo czujnym. Gdy temperatura spada do minus 40 ℃ i wieje przejmujący wiatr, każda najmniejsza decyzja ma znaczenie.

WIĘCEJ


SPÓDNICZKA ZE STAREJ PODSZEWKI – spotkanie autorskie

Wszystko zaczęło się jeszcze w 2008 roku, gdy postanowiłam spisać wojenne wspomnienia mojej babci jako formę osobistej pamiątki rodzinnej.
Przełomowym momentem okazał się jednak kwiecień 2010 roku, kiedy pojechałam do Katynia, zapalić znicz pod tablicą z nazwiskiem mojego pradziadka: kapitana Juliana Nietupskiego.

WIĘCEJ


WARTA SZTUKI

Warta. Trzecia co do długości rzeka w Polsce. Jedna z dwóch rzek wymienionych w polskim hymnie narodowym. Ma 35 dopływów i pokonuje 808,2 km przepływając przez 4 województwa zanim wpadnie do Odry. Nie jest najdłuższa – jak Wisła. Nie jest najdziksza – jak Bug. Nie jest bystra i wartka – jak  Dunajec. Nie wpada do morza i nie wypływa spod górskich szczytów.

WIĘCEJ


Jeśli chcesz posłuchać opowieści – zapraszam do kontaktu.