projekty

HAFT HEJT

To projekt społeczno-artystyczny, w którym punktem wyjścia są haftowane makatki, mające charakter nie tylko dekoracyjny, ale także moralizatorski. Odzwierciedlały najważniejsze w życiu domowników wartości i prawdy o życiu, warte powszechnego stosowania, ułatwiające współżycie w rodzinie. Tymczasem w ramach działań projektowych przeciwstawiam im zjawisko współczesne – internetowego hejtu. To zderzenie urokliwej tradycji i brutalnej współczesności staje się pretekstem do dyskusji na temat zmian jakie nastąpiły nie tylko w formach komunikacji, ale także o procesie relatywizacji norm i społecznie akceptowanych postaw.

WIĘCEJ

KOLEKTYW REPORTERSKI
OKO I UCHO

Kolektyw reporterski Oko i Ucho powstał z rozmowy.
Rozmowa jest punktem wyjścia każdej historii. Bez rozmowy nie ma porozumienia. Bez rozmowy nie ma pełnego obrazu świata, bo tylko rozmowa pozwala dostrzec różne punkty widzenia.Kolektyw reporterski Oko i Ucho powstał z podróży.

WIĘCEJ

ŁĄKA I LAS

W świecie, który gna z zawrotną prędkością; w którym godziny stają się minutami, a dni zlewają się ze sobą – natura daje mi wytchnienie i inspirację. Rośliny i praca z nimi uczą mnie pokory, cierpliwości i zachwytu nad detalami. Podziwiam każdy pojedynczy kwiat, czy liść – z jego skomplikowanym wzorem unerwienia, zmiennym kolorem i kształtem, w którym jest jednocześnie powtarzalność i indywidualizm.
Nie staram naśladować natury, ale czerpię z jej nieograniczonego zbioru form i kształtów.

WIĘCEJ wkrótce…

PATYKI I KAMIENIE

To produkty dla dzieci, które wspierają naturalny rozwój i pomagają odkrywać świat. Przede wszystkim jednak dają możliwość eksperymentowania i nauki przez doświadczenie. Opierają się na przekazywaniu wartości, a nie gotowych wzorców. Dają dzieciom możliwość swobodnej ekspresji i wypowiedzi, a nie ograniczają do zapamiętywania schematów.
Zabawa to moim zdaniem najwyższa forma nauki. Dlatego stworzyłam Patyki i Kamienie – bo zauważyłam, że dzieci w dzisiejszym świecie mają coraz mniej przestrzeni na swobodną zabawę i nudę, bez której nie istnieje przecież tak pożądana wszędzie kreatywność i innowacyjność.

WIĘCEJ wkrótce…