o mnie

Magister sztuki z głową pełną pomysłów, za którymi czasami sama nie umiem nadążyć. Niedoszły historyk sztuki, ale za to z dyplomem zawodowym wykwalifikowanego murarza-sztukatora. Byłam już kucharką, opiekunką do dzieci, sprzedawczynią w sklepie turystycznym, operatorem ściany wspinaczkowej i nauczycielką. Nie umiem wysiedzieć w jednym miejscu, w przenośni i dosłownie. Podróżuję w czasie i przestrzeni. Odwiedziłam kilkadziesiąt krajów, ale ciągle mi mało świata, sztuki, ludzi, doświadczeń. Jestem zakochana w dwudziestoleciu międzywojennym, niemym kinie i Eugeniuszu Bodo. Uwielbiam gotować, poznawać nowe słowa, smaki i zapachy. Żyję i próbuję z życia wycisnąć jak najwięcej.

Zawodowo jestem związana m.in. z renowacją zabytków, a swoje umiejętności wykorzystuję także w malarstwie i tkactwie. Szczególnie interesują mnie związki między kulturą, sztuką a religią oraz sposoby dialogu międzykulturowego za ich pomocą. Nie potrafię ograniczyć się do jednej dziedziny. Ani w życiu, ani w sztuce, która jest dla mnie wiecznym poszukiwaniem. Ciekawią mnie przede wszystkim motywy ludowe i sztuka dekoracyjna oraz jej odmiany w różnych kulturach. Podróżując po świecie i uwieczniając wszystko na fotografiach staram się później wplatać je także do swojej twórczości.

Od kilku lat zajmuję się animacją kultury – przede wszystkim pracą z dziećmi i młodzieżą. Prowadzę Stowarzyszenie Zielona Grupa i wydawnictwo Kreatibaj. Pracuję nad autorskim programem edukacji artystycznej z elementami arteterapii, przeznaczonym dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Piszę i ilustruję opowieści dla dzieci.


Osiągnięcia:

2013 | Udział w wystawie malarstwa w ramach festiwalu ARTenalia.
2015 | „Teszekur-Spass-Memnun” 3 nagroda w ramach konkursu na najlepszą prelekcję w czasie Festiwalu Podróżniczego „Na Szagę” w Poznaniu oraz nagroda za prelekcję w czasie 7 Spotkań podróżników Rowerowych we Wrocławiu.
2016 | Uzyskanie stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa NArodowego
2016 | Samodzielna wystawa „Granice”.
2016 | Nominacja do nagrody „Kulturysta Roku” Trzeciego Programu Polskiego Radia.
2017 | Debiut literacki – wydanie książki „Spódniczka ze starej podszewki” nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka
2018 | Wystawa PO|MIĘDZY – projekt artystyczny i realizacja.